Biežāk pieļautās make up kļūdas

Lai arī modē ir dabisks grims, es ieteiktu eksperimentēt un nebaidīties no šķietami pārdrošām idejām. Taču ir lietas, kuras zinot pie teicama rezultāta varam nonākt daudz ātrāk. Un ir tādas, ar kurām labāk neeksperimentēt.

1. Nepareizi izvēlēts tonālais krēms un tā tonis.

Šī manuprāt,  ir visbiežāk pieļautā kļūda. Noteikti jāizvēlas sejas ādas tipam piemērots  krēms. Der atcerēties, ka luminiscējošie pūderkrēmi izceļ sejas nepilnības – pumpiņas, negludumus, krunciņas, tāpēc piemēroti tikai perfekti gludai un veselīgai sejas ādai. Pērkot tonālo krēmu, tā tonis jāpārbauda uz sejas, vaigu daļā pie kakla līnijas. Tā ir vieta, kur visprecīzāk varam redzēt, lai nebūtu toņu atšķirība starp sejas un kakla zonu.

2. Tonālā krēma nelietošana grimā.

Viena no svarīgākajām make up sastāvdaļām – labs sejas toņa pamats! To mēs varam panākt lietojot tonālo krēmu. Tas var būt vieglas tekstūras tonālais krēms, tonālās putas, tonejošs fluīds un cita veida maskējošie līdzekļi. Lai arī cik būtu laba un veselīga āda, tonālais līdzeklis ļauj mums nomaskēt dažādus sejas apsārtumus, kas ir dabiski – pie deguna, ap acīm,  un sniedz vienmērīgu sejas ādas toni. Ja nebūs izlīdzināts sejas ādas tonis, tad pat visskaistāk uzkrāsotās acis zaudēs nozīmi.

3. Uzacu formas pašrocīga un nepareiza veidošana.

Uzacis ir svarīgākā detaļa mūsu sejā. Ar to palīdzību varam radīt skatienu skarbāku vai gluži pretēji – maigāku. Nepareizi izveidota uzacu forma var būt kļūda, ko nāksies nožēlot visu atlikušo mūžu, – tās var arī neataugt! Tāpēc labāk to korekciju uzticēt zinošam meistaram.

4. Acu un lūpu kontūru nepareiza iezīmēšana.

Acu līnija jāvelk tieši pa skropstu augšanas līniju. No tām pārāk tālu novilktas kontūras, maigi izsakoties, izskatīsies jocīgi. Tas pats attiecas uz lūpu kontūras ievilkšanu. Ja vēlies padarīt tās nedaudz apjomīgākas, velc ar zīmuli tieši aiz dabiskās lūpu kontūras – tā, lai ievilktā kontūra nemanāmi saplūst ar dabisko. Pārāk tumša un pamanāma lūpu kontūra jau sen neliecina par labu gaumi.

5. Nepiemērotu acu ēnu  krāsu izvēle, to uzklāšana.

Ļoti reti ir gadījumi, kad sievietei piestāv visu toņu acu ēnas. Bieži varam redzēt, ka krāsojuma veids un tonis, skatienu vērš drūmu, nogurušu un pat slimīgu. Tas vairāk attiecas uz košiem un tumšiem toņiem. Ne sevišķi veiksmīgs paņēmiens ir tumšu ēnu klāšana pa visu plakstiņu, aizmirstot grima pamatmācību par gaišo un tumšo toņu sapludināšanu. Der atcerēties, ka nekad nekļūdīsimies, ja tumšo ēnas toni klāsim acs ārējā kaktiņā, bet gaišo iekšējā.